View of doctors white coat 1


W poniższym zestawieniu przybliżymy sylwetki największych psychopatów jacy mieli okazję egzystować na naszej planecie. Większość z nich, z zewnątrz wyglądała na przykładnych obywateli. Należy jednak pamiętać, że pozory mylą.

Ojciec James Porter

Był katolickim księdzem, który został oskarżony o molestowanie 28 dzieci. W późniejszym okresie przyznał się do nadużyć seksualnych na ponad stu osobach obu płci. Jego proceder trwał przez ponad 30 lat. Pierwszą ofiarą Portera był piątoklasista – ministrant. James zaciągnął go do swojego gabinetu oferując mu ciastko i napój. Zażądał od chłopca masażu bo jak sam twierdził – „zesztywniał od przesuwania mebli”. Chwilę później opuścił swoje gacie i położył rękę chłopca na swojej pachwinie – w międzyczasie zajął się genitaliami dziecka. Rytuał ten uprawiał co tydzień, przez następne trzy lata. Pierwszą żeńską ofiarą Portera była również piątoklasistka. Ponownie użył on perswazji aby zaciągnąć dziecko do swojego biura. Piekło dziewczynki trwało przez szereg następnych lat – musiała samotnie znosić wyrządzane jej przez księdza krzywdy.

Los opisanej poprzednio dwójki dzieliło jeszcze kilkadziesiąt młodych osób. Porter na początku zadowalał się tylko pieszczotami – po pewnym czasie uznał to za niewystarczające. Zaczął uprawiać okrutne gwałty i sodomię. Daniel Lyons, jedna z ofiar duchownego, wspomina – „Kiedy krzyczałem, zatykał mi usta ręką aby nikt nic nie słyszał”. Portera przyłapała 11latka, która zauważyła jak ksiądz gwałci w łazience sześciolatkę. „Chciałam go zatrzymać, przestał ale przerzucił się na mnie i zgwałcił mnie analnie. Był bardzo okrutny, powiedział, że był ode mnie silniejszy i że posiada moc Boga.”

Robert Hansen – Łowca ludzi

Hansen oferował prostytutkom 300$. Kobiety, osądzając go po jego niegroźnym wyglądzie, nie czuły żadnych obaw i jeździły z nim do lasu. Po dotarciu na miejsce, Robert Hansen wyrzucał je z samochodu i ganiał po lesie jak zwierzynę. Jest to jedyny znany przykład seryjnego mordercy, który urządzał sobie polowania na ludziach. Paul Bernardo i Karla Homolka – para sadystycznych sex-zabójców. Zyskali przydomek „Ken” i „Barbi” seryjnych morderców – byli jedną z najbardziej zdeprawowanych par w historii kryminologii.

Przypadek ten jest interesujący z wielu względów. Pierwszą ofiarą była młodsza siostra Karli. Małżeństwo zajmowało się porywaniem nastolatek. Po wywiezieniu ofiar w bezpieczne miejsce, kochankowie na zmianę torturowali i wykorzystywali seksualnie dziewczyny https://pl.wikipedia.org/wiki/Leki_hipotensyjne. Swoje poczynania, małżeństwo uwieczniało na taśmie filmowej. Po śmierci ofiar, pozbywali się ciał w jeziorze. Pod koniec zbrodniczej historii, mąż postanowił gwałcić kobiety we własnym zakresie. Żona była zadowolona z jego zachowania.

Gary Michael Heidnik – Władca niewolników

Porywał kobiet a następnie więził je w swojej piwnicy. Jego działalność rozpoczęła się w listopadzie roku 1986. Porwał sześć kobiet, które trzymał w piwnicy swojego domu w Filadelfii. Co ciekawe – mieszkał z nim jego przyjaciel David Stec. Ofiary były wykorzystywane seksualnie, bite i torturowane na oczach innych. Jedna z kobiet zmarła wycieńczona torturami, głodem i nieleczoną gorączką. Heidnik poćwiartował jej ciało, zmielił w maszynce do mięsa i zmieszał z jedzeniem dla psów. Mieszanki tej używał później do karmienia swoich więźniów. Miał problemy z przerobieniem rąk i nóg więc zapakował je do lodówki i oznaczył – „jedzenie dla psa”. Głowę i żebra ugotował.

W swoich torturach używał prądu. Jedna z ofiar została porażona elektrycznością i wrzucona do dołu, który był używany jako swoista izolatka. Zmusił jedną z nieszczęśniczek do włączania prądu rażącego pozostałe towarzyszki. Na noc kobiety ukrywał w dziurze, którą zakrywał deskami i ciężkimi przedmiotami.

Albert Fish – podejrzewa się go o zabójstwo przynajmniej 60 osób

Torturował i zabijał swoje ofiary w specjalnym pomieszczeniu, na które wydał 100,000$. Była to komnata tortur, którą sam urządził. Jej wyposażenie zawierało m.in: baty, łańcuchy, haki, piły i narzędzia chirurgiczne. W pomieszczeniu znajdował się stół do badań ginekologicznych. Ponadto psychopata stworzył system wideo, który zmuszał ofiary do oglądania własnych tortur. Dodatkowo, Ray zmuszał więźniów do słuchania swojego głosu nagranego na kasecie.

Fish gwałcił dzieci od 1890. Był znany także od dokonywania bardzo dziwnych aktów seksualnych. Swoją działalność kontynuował przez następne 20 lat – w końcu posunął się do morderstwa. Był sadomasochistą – osobą, która czerpie przyjemność z zadawania i otrzymywania bólu. Bardzo często dokonywał samookaleczeń – wbijał sobie igły. Doszło nawet do tego, że sam się podpalał. Co bardziej odrażające – zjadał mięso i odchody swoich ofiar.

Albert Fish mordował swoje ofiary bardzo powoli. Opracował techniki tortur, w których używał narzędzi określanych przez niego jako – „piekielne instrumenty”. Każde porwane dziecko biczował pasem z powbijanymi gwoźdźmi. Do jego arsenału można także zaliczyć piłkę ręczną, maszynkę do mielenia mięsa oraz różne odmiany noży.

Ted Bundy

Ted Buny jest najprawdopodobniej jednym z najprzystojniejszych i najbardziej czarujących morderców w historii. Każdy uważał go za atrakcyjną osobę, dopóki nie wyszło na jaw, że sypiał z ciałami swoich ofiar – dopóki rozkład na to pozwalał. Stosowniejszym określeniem dla Bundye’go może być po prostu „szatan”. W roku 1989 stracono go na krześle elektrycznym w wieku 43 lat. Przyznał się do zabójstwa 30 kobiet, które były bardzo podobne do wybranki jego życia, która złamała mu serce. Po zerwaniu, popełnił pierwsze znane morderstwo. 4 stycznia 1974 roku włamał się do mieszkania 18letniej studentki i zatłukł ją łomem. Sekcja zwłok wykazała, że kiedy jeszcze żyła, torturował ją seksualnie nogą od łóżka. Znaleziono ją dopiero nad ranem, w śpiączce, leżącą w kałuży własnej krwi.

Rate this post