doctor holding chart 1


Otyłość a nadwaga

Zbyt wiele kilogramów spędza sen z powiek wielu osobom. Liczna grupa przejmuje się wagą ze względów stricte estetycznych. W dzisiejszych czasach kanonem piękna są szczupłe osoby z pięknie wyrzeźbionymi ciałami. Niemniej jednak, odpowiednia waga to także inwestycja we własne zdrowie. Mimo, że nadwaga nie powoduje jeszcze poważnych dolegliwości, to mimo wszystko, jest pierwszym krokiem do otyłości. Ta natomiast ma już znaczny wpływ nie tylko na wygląd, ale również na samopoczucie, a przede wszystkim na funkcjonowanie naszego organizmu. Tłuszcz odkładający się w tkankach upośledza ich działanie, co może doprowadzać do zaburzeń pracy niemal wszystkich narządów. Jednocześnie, zbyt rozległe ciała znacznie utrudnia poruszanie się, nadweręża kości i stawy pl.wikipedia.org.

Jak walczyć z nadwagą?

Ze względów zdrowotnych nadwaga i otyłość powinny, więc być likwidowane. Niestety odchudzanie się jest procesem żmudnym i wymaga od nas wyjątkowo silnej woli. Przede wszystkim, trzeba przygotować się do tego, że na początku będziemy odczuwali głód, ponieważ jedząc zbyt dużo rozciągnęliśmy żołądek i trudniej jest nam go teraz uzupełnić. Żeby jednak nie męczyć się ciągłym niedojadaniem, należy ułożyć odpowiednio zbilansowaną dietę. Musi ona zawierać składniki, które nie sprzyjają przyrostowi tkanki tłuszczowej, ale odżywiają komórki ciała, wzmacniając je. Najcenniejsze będą tu witaminy i minerały oraz prawidłowo dobrane białko i węglowodany pl.wikipedia.org. Zmniejszyć należy ilość spożywanych tłuszczów nasyconych i cukru. Koniecznie trzeba także rozpocząć aktywność fizyczną. Jako, że osoby otyłe mają ograniczone możliwości ruchu, a do tego często i szybko dostają zadyszki, powinny zaczynać od spokojnych ćwiczeń, które z czasem będą stawały się coraz intensywniejsze i dopasowane do aktualnych możliwości organizmu.

Zabiegi przy otyłości

W najpoważniejszych sytuacjach otyłość kliniczna bądź skrajna wymaga zabiegów operacyjnych. Służą one zmniejszeniu żołądka. Dzięki temu, pacjent jest w stanie znacznie szybciej się najeść, ponieważ jedząc o wiele mniej niż dotychczas, wypełnia cały żołądek. W efekcie, ma szansę na szybkie chudnięcie pl.wikipedia.org. Wielu osobom zabieg ten uratował życie, umożliwiając zrzucenie nawet kilkudziesięciu kilogramów. Należy jednak otwarcie przyznać, że operacja jest niebezpieczna i ze względu na ogromną masę ciała pacjentów, może skończyć się zgonem. Jest to powodowane faktem, że organy obciążone tłuszczem funkcjonują znacznie gorzej i nie są w stanie tak łatwo poddawać się ingerencji z zewnątrz. Żeby uniknąć tak drastycznych rozwiązań, warto zdać sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne są otyłość i nadwaga. Znając prawdopodobne rezultaty swojego obżarstwa, być może chętniej zaczniemy zdrowo się odżywiać, odstawimy wysokokaloryczne, ale nie odżywiające nas smakołyki i wzbogacimy życie o sporą dawkę ruchu. Znając prawdopodobne rezultaty swojego obżarstwa, być może chętniej zaczniemy zdrowo się odżywiać, odstawimy wysokokaloryczne, ale nie odżywiające nas smakołyki i wzbogacimy życie o sporą dawkę ruchu

Rate this post